...otevíráme vám dveře do praxe


Novinky v HR 

Virtuální pracovní veletrh "Měsíc studentů a absolventů"

Desátý ročník akce, kdy se mohou prostřednictvím on-line komunikace "setkat" a vyměňovat si informace studenti a absolventi se zástupci firem, pořádá v dubnu pracovní portál Jobs.cz.

Mladí lidé mají možnost diskutovat se zaměstnavateli z firem jako jsou např. PricewaterhouseCoopers Česká republika, Coca-Cola HBC Česká republika, Česká spořitelna a mnoho dalších a získat tak přehled o situaci na trhu práce.

https://mesicabsolventu.jobs.cz/dotaznik.php

 

Konference HR know how

XIII. ročník Výroční konference "HR know how" se uskuteční ve dnech 6. - 8. dubna 2010 v Praze v konferečních prostorách Hotelu Dorint Don Giovanni, Vinohradská 157-a, Praha 3. Pořadatelem je Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů. Diskutována budou např. tato témata:

HR business partnerství v době doznívající krize
Motivovanost je více než spokojenost
Efektivita HR útvaru
Talenti devizou společnosti

Personální strategie
Výběr a adaptace zaměstnanců/úředníků

íce informací naleznete na internetové adrese níže.

https://www.lidske-zdroje.org/cs/akce-prihlasky/konference-hr-know-how/

 

Znáte?

Agenturu Motiv P a webový portál www.motiv8.cz???

Zajímáte-li se o oblast HR, navštivte tyto stránky a seznamte se. Mohl by vás zajímat např. fenomén "Business Brunch" na stránkách "motiv8", kde je možné sledovat záznamy z těchto přednášek, jež se uskutečnily v minulosti. Např. pod odkazem uvedeným níže naleznete videozáznam jedné z úspěšných business brunch. Jedná se o přednášku majitele agentury Motiv P, Františka Hroníka. Tématem jsou nové možnosti náboru a výběru zaměstnanců.

https://motiv8.cz/cs/videa/business-brunch/2220-nabor-a-vyber-chyceny-do-socialnich-siti.html

 

Zajímejte se!

10. 3. 2010 vyšlo nové číslo časopisu "HR forum", jejímž vydavatelem je Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů. Jedná se o časopis, který se prezentuje jako periodikum o rozvoji a řízení lidských zdrojů pro ty, jenž chtějí dobře vést druhé i sami sebe. V aktuálním čísle naleznete články na téma zajišťování lidských zdrojů (outsourcing, insourcing), trendy ve vzdělávání či na téma statistiky náboru a jejich výpovědní hodnota pro určování top zaměstnavatele.

https://hrforum.lidske-zdroje.org/

 

Human power forum

Agentura Top vision pořádá ve dnech 22. - 23. dubna 2010 setkání personálních ředitelů a HR manažerů. Akce se uskuteční v Hotelu Zámek Šťiřín. Klíčovou myšlenkou konání e sdílení informací o tématu "HR v době změn".

Human Power Forum je místem diskusí HR manažerů, personálních ředitelů a všech dalších, kdo jsou zodpovědni za efektivní práci s lidským kapitálem pro dosažení žádoucích výsledků společnosti.

Vytváří platformu pro sdílení znalostí a získání nových pohledů na trendy v moderním HR, kde klíčem k úspěchu společnosti je vysoce motivovaný a vítězný tým. 

https://www.topvision.cz/nabidka/fora-a-diskusni-odpoledne/human-power-forum/


Zajímavé webovky!

Víte o existenci webových stránek "Budoucnost profesí", kde můžete načerpat mnoho zajímavých informací???

Adresa stránek je www.budoucnostprofesi.cz.

Pro ty, kteří spojují vizi vlastní budoucnosti a profesního uplatnění s oborem "human resources" by mohly být zajímavé informace pod tímto odkazem: https://www.budoucnostprofesi.cz/budoucnost-profesi.html/14-personalistika-a-lidske-zdroje/203-personalista. Naleznete zde graf a popis vývoje možností uplatnění pro profesi personalisty na trhu práce v letech 2009 až 2013. Zjistit lze také mnoho jiných užitečných údajů, např. o stavu a vývoji celých odvětví, regionů apod.

 

AGNES

Občanské sdružení AGNES se zaměřuje na rozvoj a vzdělávání pracovníků neziskových organizací formou pořádání seminářů, workshopů, odborných kurzů pro manažery i zaměstnance a to vše za přijatelnou cenu. Rovněž organizuje soutěž Být vidět, která se zasazuje o to, aby neziskové organizace rozvíjeli své PR.

Více informací naleznete na stránkách sdružení www.agnes.cz

 

Den pracovních příležitostí již 2. prosince v Praze   

V Praze se 2. prosince uskuteční Den pracovních příležitostí Keep Czech Working. Od 10 do 17 hodin se v hotelu Radisson SSA Alcron ve Štěpánské ulici (Štěpánská 40, Praha 1) setkají všichni ti, kdo hledají nové zaměstnání nebo se chtějí dozvědět více informací o aktuální situaci na pracovním trhu. Na Dni pracovních příležitostí budou mít návštěvníci příležitost se osobně setkat se zástupci 25 klíčových domácích zaměstnavatelů.

Tuto akci pořádá pro širokou veřejnost společnost Monster - celosvětová jednička online trhu práce. Ta v České republice provozuje online službu práce www.monster.cz, jež patří mezi nejnavštěvovanější pracovní servery u nás.

Účast na akci je pro veřejnost i zaměstnavatele bezplatná, zájemci budou moci přímo na místě navštívit také CV poradnu, kde jim odborníci pomohou zhodnotit jejich životopis a poradí jim, jak se orientovat v nabídce práce na internetu.

https://www.personalista.com/ziskavani-a-vyber/den-pracovnich-prilezitosti-jiz-2-prosince-v-praze.html

 

 

Workshop: Jak efektivně využít koučink a mentoring na pracovišti

Guru rozvoje lidských zdrojů a jejich potenciálu, profesor David Clutterbuck, představí na svém pražském workshopu nové trendy v oblasti koučinku a mentoringu.

Dne 9. prosince 2009 proběhne v pražském kongresovém centru U Hájků workshop na téma nových trendů v oblasti koučinku a mentoringu. Workshop, který pořádá občanské sdružení EMCC Czech (česká odnož organizace European Mentoring & Coaching Council - Evropská rada pro mentoring a koučink), povede přední světová osobnost oboru, profesor David Clutterbuck.

Cílem akce je nabídnout účastníkům náměty a inspiraci pro další profesní rozvoj v oblasti koučování, předat zkušenosti a poradit, jak postupovat v náročných případech a jak nejlépe pracovat s lidskými zdroji v době hospodářské nestability.

https://www.personalista.com/seminare/workshop-jak-efektivne-vyuzit-koucink-a-mentoring-na-pracovisti.html

 

 

Absolventské práce - Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů 

Soutěžní projekt zaměřený na studentské práce v oborech andragogika a personální řízení

Unikátní projekt zaměřený na bakalářské a diplomové práce vytváří prostor pro úzkou spolupráci zaměstnavatelů (firem, podniků i úřadů), studentů a vysokých škol. Jeho cílem je podpořit zájem mladých lidí o studium oborů, které se dotýkají řízení a rozvoje lidských zdrojů, jakož i přispět ke zvýšení image a prestiže těchto oborů.

Hlavním posláním aktivity je dát studentům možnost řešit prostřednictvím bakalářských a diplomových prací konkrétní situace, potřeby firem, podniků či úřadů, které se do projektu zapojí. Témata, jež budou studenti zpracovávat, vyplynou z požadavků institucí, které se do projektu zapojí a budou ochotny podpořit studenta/-ku svými praktickými zkušenostmi a radami.

https://www.lidske-zdroje.org/cs/spoluprace-s-vs/absolventske-prace/

 

 

Nabídka některých vzdělávacích kurzů v oblasti personalistiky v Brně

Společnost Tutor nabízí odborné kurzy, které pokrývají celou šíři práce personalisty. Rozvoj a vzdělávání zaměstnanců, pracovní právo, mzdy, výběr zaměstnanců a odměňování. Nabízí také speciální dlouhodobý vzdělávací program – akademie pro personalisty. Z nabídky kurzů pro oblast "personalistika" si jistě vybere zkušený personalista i začátečník.

https://www.tutor.cz/firem-otevrene/profesni-otevrene-kurzy-personalistika?waclnkid=1217

 

Fórum personalistů

Řízení lidských zdrojů se v době ekonomické krize stává jednou ze stěžejních aktivit podniků. Institute for International Research proto na 1. a 2. prosince připravil další ročník Personálního fóra s podtitulem „Nejen o krizi a recesi“. Účastníci budou mít možnost diskutovat se špičkovými HR manažery o aktuálním i budoucím vývoji trhu práce a ekonomiky ČR. Část fóra bude zaměřena také na vzdělávání pracovníků v období recese, kdy jsou firmy nuceny omezit investice do rozvoje lidských zdrojů.

https://www.konference.cz.

 

 

Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů

Je profesní nezisková organizace – sdružení právnických osob – založená roku 1993.

Je řádným členem Evropské asociace personálního řízení (EAPM) a Světové federace asociace personálního řízení (WFPMA) a mezi její členy patří téměř 300 organizací.

https://www.lidske-zdroje.org/ 

 

 

Časopis HR forum

Časopis pro všechny, kteří chtějí dobře vést druhé i sami sebe.

…nejen o řízení a rozvoji lidských zdrojů – formou rozhovorů, příkladů dobré praxe z České republiky, Evropy i světa, odborných původních i překladových materiálů, analýz a studií, tipů k dalšímu odbornému i osobnostnímu rozvoji… ale mnohem víc!
Interaktivní médium ve dvou částech - v tištěné a online podobě (@HR forum).

Aktuální číslo HR forum: „Náklady pracovní síly“. Vydáno 10. 11. 2009.

https://hrforum.lidske-zdroje.org/

 

 

Výzkum: Programy kariérního postupu a oddanost zaměstnanců

Studie ukázala, že zaměstnavatelé, kteří uplatňují programy pro rozvoj kariéry mají více oddané zaměstnance. Viceprezident společnosti Taleo, která výzkum realizovala, tvrdí, že zaměstnanci chtějí velké rozvojové programy s jasnou strategií vedoucí k posunu. Organizace by tedy podle něj měly aktivně informovat o možnostech kariéry a zavádět tréninkové programy, aby podpořily vnitřní mobilitu, která s sebou přináší spokojenější a lépe vybavené zaměstnance, kteří ve společnosti zůstávají déle.“

https://www.humanresourcesmagazine.com/news/945760/Home-grown-leaders-instil-greater-confidence-staff/